Orbiter ArtWork Banner

Stabilní partner pro Váš růst na internetu.

Nabízíme komplexní webhostingové služby pro Vaše www stránky, registraci nebo převod domény, provoz www stránek a elektronické pošty, služby webmailu, detailní statistiky přístupů atp.

www.

Všeobecné informace o doménách

Doménu potřebujete k provozování internetových stránek. Veškeré úkony týkající se domén, zajistíme za Vás. Jedná se o registraci nebo převod a následné zajištění provozu Vaší domény. Jediné co musíte udělat Vy, je vybrat si doménové jméno. Pokud Vás žádné nenapadá, i s tím Vám rádi pomůžeme. Dnes je totiž již mnoho jmen, která by se Vám líbila, obsazena. Je třeba najít volné jméno, které vystihuje Vaše služby, záměry,prodej, výrobu.


Jméno a koncovka domény

Každá doména musí mít jméno i koncovku. Pokud si budete vybírat doménové jméno sami, dbejte na to, že musí být pro Vaše návštěvníky snadno zapamatovatelné, nebo by jej měli snadno odhadnout, podle informací které o Vás mají. Dbejte proto na následující pravidla: Doménové jméno by mělo obsahovat název Vaší společnosti či značky např. www.orbiter.cz, Vaše jméno nebo název služby, kterou nabízíte např. www.dokonalyweb.cz

Tolik ke jménu a nyní něco ke koncovkám.


Koncovka domény

Jak už jsme si řekli, každá doména má své jméno (např. orbiter) a koncovku (např. .cz). Koncovky jsou vlastně domény prvního řádu a jsou v sestupné hierarchii doménových jmen postaveny nejvýše, proto mají označení TLD - zkratka anglického výrazu Top Level Domain. K dispozici jsou samozřejmě koncovky i dalších zemí, např. sk (Slovensko), us (Spojené státy), at (Rakousko), de (Německo). Existují také nadnárodní domény (tzv. GTLD - Generic Top Level Domain), které nespadají pod žádný stát. Typicky com (komerční), net (síť, komunikace), org (organizace), atd. Ceny domén se mohou pod různými koncovkami výrazně lišit.


Objednání domény

Pokud máte již vybrané jméno domény, můžete si ověřit, zda je volné. K tomu slouží na stránce v horní části objednávací formulář, který vyplníte. Je-li doména volná k registraci, můžete pokračovat v objednávce. Pokud doména již volná není, stránka Vás upozorní, že doménové jméno vlastní již někdo jiný.


Hosting

Abyste mohli provozovat na doméně internetové stránky nebo používat e-mailové schránky, musíte mít k doméně zřízený hosting.


Parkování domény

Chcete-li si doménu pouze zaregistrovat a nechcete ji hned využívat, zvolte
v objednávce parkování. Tato služba je zdarma.


Registrace nové .CZ domény

Registrace nové nadnárodní domény

Kdy je mnou vybraná doména opravdu moje?

Pouhé objednání domény ještě neznamená, že si mnou vybrané jméno nemůže zaregistrovat někdo jiný. Doména bude moje až po zaplacení registrátorovi. Doporučujeme proto uhradit objednávku co nejdříve. Do zaplacení je doména volná pro všechny subjekty.


Další informace a související témata:
Copyright © 2005 - 2021 Orbiter.Cz Všechna práva vyhrazena.
Webdesign, Webhosting & Development by Orbiter.Cz - Software Services.