Orbiter ArtWork Banner

Stabilní partner pro Váš růst na internetu.

Nabízíme komplexní webhostingové služby pro Vaše www stránky, registraci nebo převod domény, provoz www stránek a elektronické pošty, služby webmailu, detailní statistiky přístupů atp.

www.

Převod domény

Mohu doménu převést k jinému správci?

Co je to a jak probíhá převod domény?

Převodem domény dojde k fyzické změně správce domény. To, jak rychle se převod uskuteční, závisí pouze na rychlosti Vašeho jednání. Při samotném převodu nedochází ke ztrátě dat, ani k nefunkčnosti prezentace či e-mailů.

Aby převod proběhl bez problémů a v co nejkratší době, je nutné dodržet určité kroky:

  • Objednáte převod domény
  • Objednávku schválíme, připravíme Vám server a u registrátora zahájíme převod domény.
  • Registrátor požádá vlastníka domény o schválení převodu domény. Měli byste proto obratem odpovědět.
  • Před schválením převodu si nahrajete prezentaci na náš server, založíte si e-maily, databáze a vše ostatní co je potřebné pro hosting Vaší domény.
  • V okamžiku, kdy budete mít vše nahrané na našem serveru, potvrdíte převod domény (e-mailem nebo písemně), nebo požádáte vlastníka domény, pro kterého převod zprostředkováváte, aby převod schválil.
  • Po schválení provede registrátor převod domény. Jakmile je převod dokončen, doména začíná fungovat do 24 hodin z našich serverů (v závislosti na rychlosti zaktualizování informace o umístění domény u všech DNS serverů).

Kdo může schválit převod domény?

Převodem domény dojde k fyzické změně správce domény. Převod domény může schválit jen osoba uvedená u domény jako administrační kontakt. Pro registrátora je věrohodným důkazem totožnosti administrátora dispozice s e-mailem, který je u administračního kontaktu uveden, nebo notářsky ověřený podpis na papírové žádosti.

Při převodech jiných domén, než CZ je vyžadováno prodloužení domény o další rok. Je to pravidlo registrátorů. Proto proces převodu v tomto případě spouštíme až po přijetí požadované platby.


Někdy mohou nastat problémy

Opravdu mohou někdy při převodu domény nastat problémy. Mohou je způsobit pravidla registrátora, od kterého doménu převádíte. Registrátor může z důvodu ochrany držitele požadovat zvýšenou jistotu pro převod domény nad rámec pravidel "běžných" pro převod domény. Pokud budete mít jakýkoliv problém, obraťte se na nás. Se vším Vám rádi poradíme, nebo celý proces vyřídíme za Vás.

Při převodu domény se můžete setkat s ochrannou lhůtou 60 dnů při registraci či změně registrátora domény. Po tuto dobu nelze doménu převádět. Někteří registrátoři si nechávají lhůtu po potvrzení žádosti o převod obvykle 5-7dnů během které je možné ještě převod zrušit. Teprve až po uplynutí této doby doménu uvolní.


Copyright © 2005 - 2021 Orbiter.Cz Všechna práva vyhrazena.
Webdesign, Webhosting & Development by Orbiter.Cz - Software Services.